A 2004-ben alakult Hátrányos Helyzetű Roma Fiatalokat Támogató Közhasznú Egyesület (HÁROFIT) azzal a céllal jött létre, hogy a roma fiatalok társadalmi esélyegyenlőségét javítsa.
"Rendszeresen szervezünk különféle adományosztást, mely a nagyobb ünnepekkor szokott boldogságot és örömet okozni a családoknak. Az adományok nagy könnyebbséget jelentenek a rászorulóknak. Elsősorban élelmiszercsomagokat és ajándékcsomagokat osztunk, melyek az ünnepi készülődést segítik elő. Sok családnak a gyermekeik megajándékozása anyagi nehézséget okoz, az ajándékcsomagokkal sikerül mosolyt varázsolni arcukra a jeles ünnepeken." - mutatkozott be az egyesület.
Károlyi Gáspár tér (Almácska kert)
A Károlyi Gáspár téren lévő park örökbe fogadása az Egyesületünk által szervezett kirándulásakor fogalmazódott meg.
’’Ismerjük meg városunkat’’ elnevezésű programunk alakalmával itt volt az egyik kijelölt pihenő, szabadfoglalkozás a gyermekeknek. Nagy érdeklődést jelentett számukra a téren álló Alma szobor. Önkéntes egyetemista hallgatóink szeretettel meséltek a tudás almáját szimbolizáló szoborról. Apróságaink körbe-körbe forgatták a hatalmas csillogó almát, miközben hallgatták a szobor történetét. Egy szemfüles pajtás észrevette, hogy valaki elejtette a papírszalvétáját, majd egyre több papírt és nem oda illő dolgot fedeztek fel. Környezettudatosságra nevelő programjainknak is köszönhetően, szinte egy emberként közölték, hogy szedjünk szemetet!
Az Egyesületnél dolgozó szülők is egyet értettek a gyermekekkel. Azóta heti rendszerességgel a szemétszedés, a park gondozása és rendbetétele szívüggyé nőtte magát. Almácska a "MI Parkunk" mondják a csemeték és az egyesületi tagok egyaránt.
Jászai Mari utcai holokauszt emlékmű
Egyesületünk örökbe fogadta a Jászai Mari utcai holokauszt emlékmű parkját. Az itt található emléktábla az elhurcolt romák emlékére készült. 1944 novemberében erről a helyszínről vitték el az időseket, nőket, gyerekeket egyaránt. Többségüket Németországba szállították koncentrációs táborba ,jobb esetben rabszolgamunkára ítélve őket.
Évfordulós megemlékezést évente három alkalommal szervezünk, ami gyertyagyújtással , koszorúzással , szavalással történik, mindezt a deportálás történetének megismertetésével egészítjük ki a fiatalabb korosztály számára. Mára már hagyománnyá nőtte magát.
Vas megyéből sokan látogatják az emlékművet, itt leróhatják a kegyeletüket, megemlékezhetnek szeretteikről, ismerőseikről és ismeretlen elhurcolt embertársaikról egyaránt.